Co je ShareWear

ShareWear je platforma pro sdílení oblečení mezi lidmi. Chceme nabídnout alternativu k rychlé módě, která ničí naší planetu a zároveň umožnit lidem oblékat se krásně za zlomek ceny. Chceme nabídnout možnost, jak nechat využít šatní skříň, která je mnohdy plná krásných kousků, které jsme na sobě měli několikrát, nechceme se jich zbavit, ale nemáme pro ně žádné využití.

Každý může pronajímat anebo si půjčovat oblečení.

Co v tuto chvíli nabízíte a jak se plánujete rozšiřovat?

Aktuálně šaty, které jsou vděčným artiklem v jakémkoliv ročním období. Šaty nabízí k pronájmu na ShareWear díky uživatelkám, které šaty do ShareWear zapojily, napříč celou republikou. Víme, že 70% šatní skříně zůstává nevyužito, proto plánujeme rozšíření i na další oblečení vhodné k pronájmu.

Proč jste založili ShareWear?

Sdílená ekonomika je odpovědí vyspělých států a zodpovědných lidí na aktuální trend obrovského znečišťování naší planety. Módní průmysl je druhým největším znečišťovatelem ovzduší na zemi.

Při uvážení úspěchů sdílených businessů jako je Airbnb, Uber, sdílené koloběžky, auta a kola, je móda dalším segmentem, který prochází renesancí.

77% mladých lidí klade důraz na udržitelnost v rámci módy, navíc se chtějí oblékat lépe a nechtějí chodit ve stejných šatech. Víme, že celá třetina zakoupeného oblečení byla nošena méně, než 5x, a to chceme změnit.

Je pro takovou službu v ČR potenciál?

Během následujících pěti let se má zvýšit hodnota businessu spojeného se sdíleným oblečením dvojnásobně. ČR se řadí mezi vyspělé západní země, Českou republiku považujeme za evropskou meccu technologických projektů. Lidé se u nás nebojí experimentovat a proto spuštění takové služby je u nás správných krokem.

Kam dál?

Další článek Kariéra v ShareWear

Okomentuj!

Před zobrazením komentář zkoukneme a pak zobrazíme

* povinné pole